strefa.natury@o2.pl  |  534396099
Znajdziesz nas na :-

Masaż wibracyjny Aquavibron (przyrządowy)

Aquavibron wykorzystywany w rehabilitacji, reumatologii, neurologii, fizjoterapii, oraz medycynie sportowej i kosmetycznej. Przydatność aparatu w wymienionych dziedzinach potwierdzają opinie wybitnych fachowców np. Prof. J Jankowiak (fizykoterapia ogólna i kliniczna), Dr med. M Dzierżyński (specjalista fizjoterapii „wiadomości uzdrowiskowe”), Prof. dr Hab. med. Tadeusz Milka (Akademia wychowania fizycznego w Warszawie).

Aquavibron wytwarza impulsy (drgania) o różnej częstotliwości, które podczas masażu oddziałują nie tylko bezpośrednio na tkanki miękkie ale również narządy wewnętrzne oraz układ nerwowy. Masaż wraz z uciskiem najważniejszych punktów (akupresura) ma za zadanie odblokowanie zahamowanego przepływu energii w naszym organizmie, poprawę samopoczucia i zniwelować występujący ból w danym miejscu.

Ciekawostka:
Na naszym ciele znajdują się punkty będące odpowiednikiem różnych narządów wewnętrznych. Mamy około 600 takich punktów!

 

Co leczymy za pomocą Aquavibronu:

– Wypadanie włosów

Często przyczyna wypadania włosów tkwi w zaburzeniach odpływu limfy u nasady włosów za uszami. Światowej sławy niemiecki profesor udowodnił że odpowiedni masaż naczyń limfatycznych za uszami przynosi znakomite efekty w walce z wypadającymi włosami.
Należy wykonywać masaż aquavibronem co drugi dzień po 2min w dwóch punktach oraz masaż limfatyczny głowy.

 

image40_gabinet_masazu_ropczyce

– Zaburzenia snu

Główną przyczyną są często napięcia psychiczne co skutkuję problemem z zasypianiem. W pierwszej  kolejności należy rozluźnić i zlikwidować napięcie mięśni. Powoduje to jednocześnie uspokojenie napięć psychicznych i przywrócenie normalnej czynności ośrodka snu w mózgu.
pomocny w takim przypadku będzie masaż z użyciem aquavibronu wykonywany co dziennie lub co drugi dzień przez 5min wraz z masażem rozluźniającym całego ciała.

– Anginy (okres zapalenia migdałków podniebnych).

Inaczej niż w innych przypadkach, w tej chorobie aquavibron można stosować bezpośrednio na zmienioną zapalenie części ciała. Drgającą merydianę aparatu przykłada się do szyi w okolicy migdałków z dala od krtani.
Masaż aquavibronem wykonujemy 2min ( Konieczna jest konsultacja u lekarza specjalisty).

– Katar nosa

Najlepiej rozpocząć leczenie poprzez masaż AQUAVIBRON od razu po wystąpieniu objawów, wówczas katar zniknie po 2,3 masażach. Jeśli katar rozwiną się już na dobre masaż można wykonywać nawet 3 razy dziennie.
Masaż aquavibronem wykonujemy 2min.

– Katar sienny

Jest objawem nadwrażliwości śluzówki nosa na czynniki alergiczne. Aby złagodzić skutki alergii należy
wykonywać masaż aquavibronem nawet 3 razy dziennie po 2,3min.

– Chrypka

Najczęściej występuje w wyniku przesilenia gardła i strun głosowych należy masować szyje masażem klasycznym oraz aquavibronem przednią część szyi z dala od krtani.

– Dyskopatia

Długo utrzymujące się napięcie mięśni może powodować dyskopatie np. barku lub w wyniku przesilenia np. dyskopatia lędźwiowa. W takim przypadku należy masować aquavibronem napięte mięśnie przez 5min co dziennie na nawet kilka razy dziennie dodatkowo stosować masaż rozluźniający.

– Skurcze łydek

Kurcze łydek i wylewy podskórne to objawy występujące szczególnie często przy uprawianiu sportu. I w tych przypadkach AQUAVIBRON przynosi szybkie efekty. Wskazane jest stosowanie masażu aparatem bezpośrednio po wysiłku fizycznym związanym z uprawnianiem sportu. Zapobieganie to bolesnych miejsc.
Mięśnie łydek należy masować przez 5min raz dziennie lub kilka razy dziennie najlepiej stosować w raz z masażem rozluźniającym.

– Łokieć tenisisty

image42_gabinet_masazu_ropczyceJeżeli ramię jest poddawane szczególnie dużym obciążeniem, może dojść do bolesnego zapalenia stawu łokciowego. W takim przypadku najlepiej masować chory staw masaż wykonywać co dziennie po 5 min.

– Piasek w nerkach

Osoby ze skłonnością do powstawania pisaku w nerkach powinny co najmniej raz dziennie masować apratem aquavibron ten punkt na plecach w którym występuje bóle kolkowe.
Masaż powinien trwać 4-5min

– Zmiany zwyrodnieniowe

Pierwszymi objawami zwyrodnień jest lekkie „ciągnięcie” w okolicy pachwin. Dzięki regularnemu stosowaniu masażu aquavibronem można zapobiegać zwyrodnieniom i zniekształceniom stawów.
Masaż aquavibronem należy wykonywać regularnie przez 2,3min, łącząc z masażem leczniczym.

– Bóle napięciowe mięśni karku

Długotrwałe naprężenie mięśni karku prowadzi do również do powstawania schorzeń krążków między kręgowych oraz silny nacisk na kręgosłup. Ból karku najczęściej dotyczy Pań i znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie.
Rewelacyjnym lekiem na tego typu dolegliwości jest masaż rozluźniający karku i obręczy barkowej wraz z  aquavibronem przez 5min.

– Uszy (szumy przytłumienie słuchu)

Ten problem często dotyczy alergików i osób starszych.

–  Zmęczenie, stres

Wyczerpanie jest problemem cywilizacyjnym. Dotyczy większości z nas i niesie za sobą szerek konsekwencji jak np. depresja, problemy w pracy.

– Zaburzenia krążenia krwi, zastoje. obrzęki

Zaburzeniu krążenia krwi często towarzyszą obrzęki oraz cellulit u Pań.
Zaburzenia krążenia krwi mogą nasilać się Latem.

– Zaniki mięśni

Przy wszelkich chorobach mięśni należy zapewnić dobre ukrwienie i przepływ limfy oraz prowadzić systematyczną rehabilitacje i masaż rozluźniający.

Pozostałe schorzenia:

– paradentoza,
– przewlekłe choroby gośćcowe, reumatyzm, podagra, artretyzm,
– różne choroby układu nerwowego,
– bóle mięśniowe i zaniki mięśni wszelkiego rodzaju, odleżyny u chorych długo lezących w łóżku,
– prostata, moczenie nocne, uporczywe zaparcia,
– bóle podudzi, bóle lędźwi,
– mrowienia i drętwienia kończyn, sinica lub blednica,
– odmrożenia kończyn,
– objawy niesprawności u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, przy zespole Downa,
– zaburzenia nerwicowe skóry i tkanki podskórnej w postaci znieczulicy lub przeczulicy skóry na kończynach dolnych lub górnych,
– zaburzenia krążenia obwodowego (choroba Burgera i Reynauda),
– bóle międzyżebrowe, korzonkowe – lumbago,
– przykurczę mięśniowe,
– miażdżyca naczyń obwodowych, zrosty jamy brzusznej,
– astma oskrzelowa, nieżyty oskrzeli, stany osłabienia,
– artretyzm, osłabienie pola widzenia,
– pielęgnacja stóp przy zniekształceniach (haluksy),
– rehabilitacja stwardnienia rozsianego ustępuje drżenie rąk l nóg, poprawia się samopoczucie chorego, zwiększa ruchomość stawów,
bóle zatok czołowych,
– choroba Parkinsona,
– po odjęciu piersi – rehabilitacja po operacji raka sutka,

Niektóre schorzenia znikają po kilku zabiegach!

PRZECIWWSKAZANIA:

– ciąża
– nowotwory
– wysoka gorączka
– stany zapale
– zakrzepy, zapalenia żył
– choroby wibracyjne
– zapalenie naczyń chłonnych
– osteoporoza
– schorzenia skóry (ubytki, pęcherze, schorzenia pasożytnicze)

 

Więcej informacji na temat Aquavibronu w naszym gabinecie.

Masz problem zapraszamy na darmowe konsultacje! – Ropczyce, Sędziszów Młp, Okonin, Skrzyszów, Iwierzyce, Gnojnica, Góra Ropczycka, Wielopole Skrzyńskie, Brzeziny, Ostrów, Rzeszów, Wiśniowa itp

Zapisz

Zapisz

Zapisz