strefa.natury@o2.pl  |  534396099
Znajdziesz nas na :-

Kinesiotaping

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom oraz wspomóc rehabilitacje. Metoda została opracowana przez japońskiego doktora Kenzo Kase na początku lat 70 ub.w. Największa popularność zyskała w latach 90. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i tak jak ona są dość rozciągliwe. Przepuszczają powietrze i są wodoodporne, co ważne są też hipoalergiczne. Plastry można nosić od kilku dni do kilku tygodni bądź do momentu odklejenia się plastra, dzięki czemu ta metoda leczenia jest nie tylko skuteczna i wydajna ale też bardzo wygodna dla pacjenta.

kinesiotaping-bydgoszcz

Siła napięcia plastra przez fizjoterapeutę zależy od schorzenia oraz okolicy ciała. Naklejony plaster delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami – właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu.

 

Wskazania:

1.Ból

– pourazowy,
– kręgosłupa,
– reumatyczny,
– po operacyjny
– redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne,
– wspomaga naturalną pracę mięśni,
– koryguje niewłaściwą pozycję stawu

2.Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie

Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je, normalizują ich napięcie, gdyż przejmują ich funkcję lub wspomagają ich pracę.

3.Zapobieganie kontuzjom

Plastry ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi i stabilizują stawy, co jest pomocne w trakcie treningu.

4. Skurcze

Plastrowanie pomoże nie tylko sportowcom, którzy nie wykonali rozgrzewki i „złapał” ich skurcz, lecz także osobom, które, np. zmagają się ze skurczem łydek w czasie snu.

5. Problemy z krążeniem

Plastry dają ten sam efekt co drenaż limfatyczny – wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchniętymi nogami.

6. Zmarszczki

Jak twierdzi dr Kenzo – twórca kinesiotapingu, taśma zapobiega powstawaniu zmarszczek. On sam używa jej na noc, przed pójściem do łóżka i zdejmuje rano. Przekonuje, że jej regularne używanie może zapobiec zmarszczkom, zmianom skórnym, a także cieniom pod oczami.

7. Rozstępy

Kinesiotaping pomoże kobietom ciężarnym nie tylko się zrelaksować, ale także zapobiec rozstępom.

Kinesiotaping na ból dla sportowców – Ropczyce, Rzeszów, Sędziszów Młp., Okonin, Skrzyszów, Iwierzyce, Gnojnica, Góra Ropczycka, Wielopole Skrzyńskie, Brzeziny, Ostrów, Wiśniowa itp