strefa.natury@o2.pl  |  534396099
Znajdziesz nas na :-

Masaż miodem

Przez całe stulecia, kobiety dla podtrzymania młodości, pięknej skóry i włosów, stosowały kosmetyki zawierające miód. Kleopatra uwielbiała kąpiele w oślim mleku i miodzie. Poppea – żona Nerona używała mieszaniny mleka i miodu w formie okładów podtrzymujących piękny, młody wygląd jej twarzy.
Masaż miodem działa głównie oczyszczająco na skórę oraz cały organizm, wpływ ciepła pobudza krążenie i zwiększa proces wchłaniania substancji odżywczych miodu.
Masaż miodem to świetny sposób na dostarczenie nowego zastrzyku energii naszemu organizmowi. Rozgrzeje, odstresuje i poprawi  samopoczucie, a dodatkowo odżywi i oczyści naszą skórę z trucizn, które w niej zalegają.

Działanie masażu

 • Masaż ciepłym miodem wspomaga wydzielanie gruczołów potowych, ułatwiając usuwanie przez skórę szkodliwych substancji. Wyciąga nagromadzone w niej toksyny, otwiera pory, intensywnie dotlenia. Jest o wiele skuteczniejszy niż peeling i sauna.
 • Masaż miodowy to oryginalna metoda terapii manualnej. Połączenie masażu leczniczego z działaniem miodu, przyczynia się do udrożnienia systemu limfatycznego oraz stymuluje wydzielanie gruczołów potowych.
 • Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa przeciwzapalnie i wspomaga naturalną odporność organizmu (hartuje).
 • Masaż miodem korzystnie oddziałuje przy depresji, spadku nastroju (chandrze) i kuracji antynikotynowej:
  – zmniejsza nadpobudliwość nerwową,
  – regeneruje po przemęczeniu i wyczerpaniu,
  – stabilizuje sen.
 • Masaż miodowy działa regenerująco i odżywczo na skórę oraz skutecznie zapobiega powstawaniu:
  – cellulitu,
  – rozstępów skóry,
  – blizn. Zmniejsza też widoczność już istniejących niedoskonałości skóry.

Przeciwwskazania

– nietolerancją miodu (uczulenie na produkty pszczele)
– chorobą nowotworową
– zaawansowanymi żylakami i kruchością naczyń
– chorobą miażdżycową
– gorączką i stanem podgorączkowym
– u kobiet w ciąży

Uwaga: Masaż miodem wykonywany jest na gładkiej powierzchni skóry. Osoby z owłosieniem, np. na plecach przed masażem miodem powinny poddać się zabiegowi depilacji woskiem (na 3-4 dni przed masażem).